جراحی فک

جراحی های مربوط به دهان راهکار برای به دست آوردن سلامت مجدد دهان

دندان های آسیب دیده ، از دست رفته و یا مشکلات پیچیدگی های ناشی از رویش دندان عقل مواردی هستند که ممکن است نیاز به جراحی در فضای دهان را ایجاب کنند.

 

در کلینیک دندانپزشکی فرا با حضور متخصصین مجرب تجربه ای دلپذیر از جراحی فک را خواهید داشت.

133427906-4-800x600-2

کشیدن دندان

دندانپزشکان ما تمام تلاش خود را برای خودداری از کشیدن دندان انجام می دهند اما در مواردی که دندان بیش از حد آسیب دیده باشد کشیدن دندان برای حفظ سلامت بیمار اجتناب ناپذیر است.

جراحی دندان عقل

یکی از رایج ترین جراحی های مرتبط با فضای دهان ، کشیدن دندان عقل با استفاده از جراحی فک است . در مواقعی که رویش دندان عقل باعث آسیب رساندن به دندان های مجاور یا ایجاد عفونت شود ، دندان عقل می باست کشیده شود . لازم به ذکر است کشیدن دندان عقل همواره نیاز به جراحی ندارد و تنها در صورتی که زاویه رویش یا نوع رویش آن با پیچیدگی همراه باشد جراحی فک لازم است . در غیر این صورت کشیدن دندان عقل بسیار ساده و سریع می باشد.

ایمپلنت یا کاشت دندان

ایمپلنت های دندانی ، پایه هایی از جنس فلز تیتانیوم هستند که در استخوان فک قرار داده می شوند تا پس از پیوند خوردن با استخوان فک از آن ها به عنوان پایه برای قرار دادن روکش یا پل استفاده شود.
با این روش فضاهای خالی ناشی از دندان های کشیده شده یا از دست رفته پر می شود و بیمار قادر است با استفاده از ایمپلنت ، قابلیت جویدن ، صحبت کردن و لبخند زدن را مجدد به دست آورد.

پیوند استخوان

حجم استخوان فک پس از کشیدن دندان ، تحلیل می رود و استخوان فک در قسمت دندان کشیده شده بسیار باریک و آسیب پذیر می شود.
با گذشت زمان این مشکل باعث می شود قرار دادن پایه ایمپلنت در ناحیه مورد نظر دشوار و غیر ممکن شود چون استخوان فک از حجم کافی برای دریافت ایمپلنت بر خوردار نیست . در چنین مواقعی ، قبل از انجام ایمپلنت دندانی فک بیمار در ناحیه مورد نظر جراحی پیوند استخوان می شود که این پیوند می تواند با استخوان خود بیمار یا با پودر استخوانی که در لابراتور های مخصوص تحت شرایط بسیار خاص ساخته می شود صورت بگیرد.

پس از چند ماه از گذشت پیوند استخوان ، ناحیه مورد نظر مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که پیوند استخوان موفقیت آمیز بوده باشد ، آمادگی برای کاشت ایمپلنت دندانی به وجود می آید و بیمار می تواند برای انجام ایمپلنت دندان خود اقدام نماید.

لمینت سینوس

لمینت سینوسی نوعی از پیوند استخوان است که در فک بالای بیمار در ناحیه maxillary sinus اتفاق می افتد تا بتوان در این ناحیه که دچار تخلیل استخوان شده است ، فضای کافی و حجم کافی از استخوان را برای دریافت ایمپلنت ایجاد نمود.

موارد دیگر

موارد همچون آسیب های وارد شده بر اثر تصادفات و غیر ، که نیاز به درمان داشته باشند توسط دندانپزشکان مجرب ما شناسایی و به متخصص ارجاع داده می شوند.

موارد مرتبط

کلینیک فرا

تهران ، تجریش

خیابان فنا خسرو ، پلاک ۲۵

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰ صبح تا ۶ عصر

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی 

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی