انواع روکش

با روکش های طبیعی داشتن

لبخندی طبیعی را تجربه کنید.

برای حفظ و نگهداری دندان هایی که بیش از اندازه تخریب شده اند ، روکش بهترین درمان است . روکش های نسل جدید ، عاری از هرگونه فلز سیاه رنگ بوده و شباهت بسیار زیادی به بافت و جنس دندان های طبیعی در بهترین حالت خود دارند. روکش های تمام سرامیکی و زیر کونیا قابل استفاده بر روی پایه دندان و نیز پایه ایمپلنت می باشند و در هر ناحیه ای از دهان ، زیباترین و بهترین کارکرد را دارا هستند.

اصول اولیه روکش نهادن روی دندان

روکش در اصل پوششی محافظ برای ساختار دندان آسیب دیده است. روکش های نسل جدید بسیار زیبا ، کارآمد و طول عمر بسیار طولانی دارند و از بهترین سرامیک های ساخت کشور آلمان تهیه می شوند.
تکنسین های حاذق و هنرمند با پیشرفته ترین تکنولوژی کشور آلمان قدام به ساخت این روکش ها می نمایند و کیفیت بسیار بالای روکش را گارانتی می کنند.

درمان روکش برای چه افرادی توصیه می شود ؟

درمان روکش جهت حفاظت از دندان های فوق توصیه می شود.

  • دندان های شکسته و لب پر
  • دندان هایی با پوسیدگی های وسیع
  • دندان هایی با ترمیم های بسیار قدیم و آسیب دیده
  • دندان هایی که ریشه آن درمان شده و عصب کشی شده است
  • دندان هایی که دچار سای شدید شده اند.

در بسیاری از موارد درمان روکش به جهت زیباسازی دندان هایی که از لحاظ زیبایی دچار مشکل شده اند پیشنهاد می شود تا به عنوان بخشی از درمان زیبایی مورد استفاده قرار بگیرد.

چگونگی انجام درمان روکش

درمان روکش در ۲ جلسه انجام می پذیرد . جلسه اول شامل بررسی دندان آسیب دیده ، انجام مراحل اولیه ترمیم و سپس تراش دندان جهت ایجاد ۱٫۵mm فضا دور دندان می باشد. این مراحل با قالب گیری و تعیین رنگ مورد دلخواه بیمار پایان می پذیرد.
در انتهای این مرحله دندانپزشک شما روکش موقتی مخصوص شما را روی پایه تراش خورده دندان قرار می دهد و این روکش موقت تا جلسه بوری روی پایه دندان باقی می ماند.

برای انجام این مرحله ممکن است دندانپزشکی شما از بی حسی استفاده نماید.

103324163-2-800x281

برای قرار دادن روکش ، پایه دندان نیاز به ۱.۵ میلیمتر تراش دارد تا فضای کافی برای روکشی مستحکم و با دوام بسیار یالا ایجاد شود.

جلسه دوم شامل امتحان کردن روکش روی پایه و در صورت تائید ، چسباندن روکش اصلی به صورت دائمی به پایه دندان است.
روکش جدید در ابتدا ممکن است همانند یک کفش نو ، عجیب به نظر برسد . حضور آن برای دندان های مقابل مقداری غیر عادی به نظر آید اما پس از گذشت ۴۸ ساعت محیط دهان به حضور آن عادت می کند و تشخیص آن از دندان های مجاور دشوار می شود.

نمونه درمان روکش

image_large-2-617x400

۶ روکش ‌‌( IPS Emax ) دندان های ترمیمی جهت ایجاد لبخندی زیبا و سفید

جهت کسب اطلاعات بیشتر از نوع روکش های مناسب با کلینیک دندانپزشکی فرا تماس حاصل نمایید.

موارد مرتبط

کلینیک فرا

تهران ، تجریش

خیابان فنا خسرو ، پلاک ۲۵

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰ صبح تا ۶ عصر

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی 

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی