ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی می توانند پایه های مناسبی برای

پروتزهای متحرک و ثابت و پل های دندانی باشند.

در کلینیک دندانپزشکی فرا ایمپلنت های دندانی از برترین برند های اروپایی برگزیده شده اند تا بهترین درمان برای پایه های روکش ، پل و پروتزهای متحرک باشند و بیشترین استحکام را ایجاد کنند.

ایمپلنت دندانی چیست ؟

ایمپلنت دندانی جایگزین بسیار مناسبی برای دندان های از دست رفته یا به شدت آسیب دیده است که به جای پایه دندان در استخوان فک کاشت یا قرار داده می شود و پس از ۳ الی ۶ ماه با دریافت روکش مخصوص تاج دندان بر پایه ایملنت قرار داده می شود تا نقش دندان طبیعی را ایفا کند.

خطرات درمان نکردن دندان های از دست رفته

اگر دندان های از دست رفته و فضای خالی ناشی از آن به حال خود رها شوند خطرات زیادی را برای سلامت دهان به وجود می آورند.
این خطرات شامل مشکلات عفونت های لثه ، حرکت ناخواسته دندان های مجاور فضای خالی به سمت این فضا و کج شدن یا رشد بی رویه دندان های مقابل به داخل فضای خالی می باشد. در اکثر موارد بروز ای مشکلات سبب بروز ناهنجاری هایی تی،ام،جی عدم امکان جویدن غذا همچون سابق و تخریب و آسیب دندان های سالم بیمار می شوند و استخوان فک را دچار تحلیل و آسیب های جبران ناپذیر میکنند.
ترمیم استخوان فک در چنین مواردی بسیار دشوارتر خواهد بود و نیاز به جراحی پیوند استخوان الزامی می شود.

مزایای قرار دادن به موقع ایمپلنت در استخوان فک چیست ؟

  • جلوگیری از تحلیل استخوان
  • راحتی کار
  • استحکام
  • جلوگیری از مشکلات جویدن ، خوردن و آشامیدن
  • طبیعی بودن نتیجه کار
  • پیشگیری از بروز عفونت
  • ایجاد اعتماد به نفس
  • حفظ زیبایی چهره و صورت

ایمپلنت های دندانی راهکار بسیار مناسبی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته می باشند . اما ممکن است به دلیل محدودی برای برخی افراد مناسب نباشد . دندانپزشکان متخصص ما در کلینیک فرا این مسأله را بررسی و طرح درمان ایمپلنت را متناسب با شرایط سلامت و تاریخچه پزشکی بیمار به ایشان توصیه می کنند.

نحوه قرار دادن پایه ایمپلنت و روکش در فضای خالی بین دندان ها

نحوه ی قرار دادن ایمپلنت در فضای خالی بین دندان ها بسیار ساده است و با یک جراحی کوچک پایه ایملنت در استخوان قرار داده می شود. ۳ الی ۶ ماه طول می کشد تا پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد و استحکام کافی برای دریافت تاج یا روکش دندان را به دست آورد.

پس از گذشت حدود ۶ ماه ، دندانپزشک متخصص پایه ایمپلنت را قالبگیری نموده و اقدام به ساخت روکش دندان می نماید.

قالبگیری در این مرحله چند بار انجام می شود تا نهایت دقت و ظرافت برای خلق روکش کاملا و با دوام صورت پذیرد.در صورتی که نگران فضاهای خالی بین دندان های خود هستید می توانید جهت اطلاع از اینکه طرح درمان ایمپلنت گزینه مناسبی برای شما هست یا خیر با کلینیک دندانپزشکی فرا تماس حاصل نمایید.

کلینیک فرا

تهران ، تجریش

خیابان فنا خسرو ، پلاک ۲۵

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰ صبح تا ۶ عصر

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی 

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی