دندانپزشکی ترمیمی

دندان های خود را با روش های پیشرفته ترمیم کنید.

دندان های پوسیده ، آسیب دیده و شکسته قابل ترمیم و نگهداری هستند . در کلینیک دندانپزشکی فرا با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این کار صورت می گیرد درمان های روکش ، پل و انواع پروتز های ثابت و متحرک در کلینیک دندانپزشکی فرا ارائه می شوند تا مطابق با خواسته مراجعه کنندگان عزیز ، نیاز های درمانی آن ها را پاسخگو باشند

205753612-2-800x600

دندان های آسیب دیده و از دست رفته می توانند مشکلات بسیار زیادی را برای دندان های مجاور یا مقابل ایجاد کنند و در صورت عدم درمان
به موقع سلامت فک و دهان بیمار را به خطر می اندازند.

راهکاری متداول دندانپزشکی ترمیمی

دندانپزشکی ترمیمی متمرکز بر مستحکم سازی و باز سازی دندان های آسیب دیده و از دست رفته است و نه تنها زیبایی لبخند شخص را تأمین می کند ، بلکه کارایی دندان های شخص را نیز به ارمغان می آورد. 

دندانپزشک شما همواره به خواسته هایتان از درمان گوش فرا می دهد و بر اساس انتظارات شما ، طرح درمان مناسب را به شما ارائه می دهد. 

راهکارهای باز سازی ترمیم دندان و فک :

کاشت دندان ( ایمپلنت )

ایمپلنت دندان ، پایه بسیار محکمی از جنس تیتانیوم است که از طریق یک جراحی کوچک داخل استخوان فک ، کاشک می شود تا جای دندان از دست رفته را پر کند.
پس از گذشت ۶-۹ ماه این پایه به استخوان فک کاملا جوش می خورد و بسیار محکم می شود ، سپس تاج دندان توسط لابراتور برای پایه ساخته می شود تا ایمپلنت نقشی همانند یک دندان طبیعی را بازی کند.
جهت بررسی امکان انجام این کار دندانپزشکان متخصص ما ارزیابی های اولیه را انجام می دهند تا نتایج بسیار مطلوبی را ارائه دهند. 

انواع روکش ها و پل

روکش ها انواع مختلفی دارند و بسته به نوع نیاز بیمار انتخاب می شوند تا ظاهر ، کارآیی و زیبایی دهان و دندان را تأمین کنند.
روکش ها می توانند بر پایه دندان های طبیعی و یا ایمپلنت ها قرار گیرند و در صورت نیاز برای پر کردن فضای خالی با هم ترکیب شوند و یک پل را تشکیل دهند. 

پروتز های متحرک و دندان مصنوعی

پروتزهای متحرک می توانند به تنهایی روی لثه قرار بگیرند یا توسط پایه دندان و یا پایه ایمپلنت نگه داری شوند . در هر صورت پروتزهای متحرک نیز راه حل مناسبی برای افرادی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند می باشند و امکان بازسازی فک ، خوردن و آشامیدن و ایجاد ظاهری زیبا و چهره ای جوان تر را فراهم می کنند. 

باز سازی کامل دندان ها

در صورتی که دندان های زیادی آسیب دیده باشند ، باز سازی کامل آن ها ضروریست تا کارآیی دندان ها مجدد بر قرار شود .
باز سازی کامل ، طرح درمانی چند منظور است که می تواند از کاشت دندان ، قرار دادن روکش و پل ، ترمیم ساده ، لامینت و کشیدن ریشه های از بین رفته را شامل شود. 

ترمیم با مواد همرنگ دندان

درصورت بروز پوسیدگی های کوچک و متوسط ، بافت آسیب دیده دندان قابل ترمیم است و بهترین راه درمان استفاده از مواد همرنگ دندان ( کامپوزیت ) می باشد. 

تعویض ترمیم های نقره ای ( آمالگام )

درگذشته به دلیل نبود مواد ترمیمی همرنگ دندان که از استحکام خوبی برخوردار باشند ، اکثر ترمیم ها با آمالگام یا مواد نقره ای رنگ انجام می گرفت . اما با پیشرفت علم و تکنولوژی امروز کمتر کسی از آمالگام برای ترمیم دندان ها استفاده می کند . امروز در کشورهای غربی ، تعداد افرادی که برای تعویض آمالگام به دندانپزشک خود مراجعه می کنند ، روز به روز در حال افزایش است و استفاده از آمالگام جز در موارد خاص و نادر ، تقریبا منسوخ شده است . 

پروتز های متحرک و دندان مصنوعی

پروتز های متحرک می توانند به تنهایی روی لثه قرار بگیرند یا توسط پایه دندان و یا پایه ایمپلنت نگه داری شوند . در هر صورت پروتزهای متحرک نیز راه حل مناسبی برای افرادی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند می باشند و امکان باز سازی فک ، خوردن و آشامیدن و ایجاد ظاهری زیبا و چهره ای جوان تر را فراهم می کنند. 

بازسازی کامل دندان ها

در صورتی که دندان های زیادی آسیب دیده باشند ، بازسازی کامل آن ها ضروریست تا کارآیی دندان ها مجدد برقرار شود .
بازسازی کامل ، طرح درمانی چند منظوره است که می تواند از کاشت دندان ، قرار دادن روکش و پل ، ترمیم ساده ، لامینت و کشیدن ریشه های از بین رفته را شامل شود. 

اگر دندان های شما به شدت آسیب دیده اند و از لحاظ ظاهر و کارایی مشکل ساز شده اند ، می توانید با مراجعه به کلینیک فرا ، از راه حل های موجود جهت ترمیم و باز سازی دندان های خود و به دست آوردن لبخندی زیبا مطلع شوید . 

جهت تعیین وقت مشاوره با ما تماس حاصل نمایید. 

موارد مرتبط

کلینیک فرا

تهران ، تجریش

خیابان فنا خسرو ، پلاک ۲۵

شنبه تا چهارشنبه : ۱۰ صبح تا ۶ عصر

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی 

فرا کلینیک در شبکه های اجتماعی